0 (224) 221 10 91
Para Birimi Seçiniz
Sepetinizde 0 Adet Ürün bulunmaktadır.
1167-12838buyukjpg-12838buyuk.jpg

Hakkari Dağları ve Doğa Sporları Rotaları

ADET - +
ÜRÜN KODU kk
STOK MİKTARI VAR
ÜRÜN FİYATI %15
İndirim
25,00
21,25
*Fiyatlara K.D.V Dahildir
PAYLAŞ

HAKKARİ DAĞLARI VE DOĞA SPORLARI ROTALARI

 
Hasretin Dağları Cilolar…
Türkiye’nin Alpleri…
Türkiye Dağcılık tarihinde en az tırmanış yapılan dağlar Cilolar.
HAKKARİ DAĞLARI VE DOĞA SPORLARI ROTALARI kitabı, Cilo dağları ve Hakkari dağları ile birlikte, Zap vadisinde ve diğer bölgelerde yapılabilecek doğa sporları alanında ilk ve tek rehber kitaptır.
Tırmanışlara açık olduğu dönemlerde de yoğun bir şekilde yabancı dağcıların geldiği ve rotalar açtığı dağlar Cilolar.
Ağrı dağından sonra en yüksek 3 zirvesi ( Reşko 4.137, Bobek 4.111 ve Suppa Durek 4.080) olan dağlar. Cilo dağları karakteristik ve oluşum itibari ile Türkiye de ki bütün dağlardan farklıdır.
Yoğun bir şekilde yüksek dik ve sarp kayalıklardan oluşan büyük bir dağ kütlesidir. Dört binden yüksek 4 zirve, 3.500 den yüksek 18 zirve, 3000 den yüksek 52 zirvesi mevcuttur. Her türlü tırmanış ve doğa sporları için oldukça elverişli bir bölgedir.
Cilo dağlarını diğer dağlardan ayıran iki önemli özelliği, buzullar ve çok sayıda su kaynaklarıdır. Yılın her mevsiminde kaynak sularının çokluğu, tırmanış ve yürüyüş yapan sporcular için büyük avantaj sağlamaktadır.
Milyon yıllık buzulları ise yılın her mevsiminde buz tırmanışlarının yapılabileceği alanlardır. Cilo dağlarında ve Hakkari dağlarının tamamında her türlü doğa sporları yapılabilir. Bizde bu kitabımızda Cilo dağlarına ilk tırmanan (1900. Maunsel) dağcılardan günümüze kadarki bütün kayıtlar ile birlikte Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarakta yaptığımız çalışmaları, çıkardığımız rotaları bu kitapta toplamaya çalıştık.
Dağcılık ile birlikte Hakkari dağlarında ( Cilolar, Çarçelan, Sat ve Geverok) dağcılık ile birlikte çalışmalarımız sonucunda çıkardığımız diğer doğa sporlarının rotalarını da kitabımızda topladık. Dağcılık, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, buz tırmanışı, rafting, kano ve dağ bisikleti yapılabilir yerleri ve rotaları kitabımızda mevcuttur.
Hakkari bölgesinde yapılabilecek doğa sporları alanındaki ilk ve tek rehber kitaptır.
 
 
KİTABIN ÖZELLİKLERİ
310 Sayfa
Ürüne ait yorum bulunamadı.
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.